Napajedla bez cenzury - Listopad 2017

Tomáš Čabla | Čtvrtek, 7. Prosinec, 2017 - 23:37
Vážení obyvatelé Zlínska,

v tomto čísle Vám opět přinášíme aktuální informace o kauze vytunelovaného Vaku Zlín. Boj o vodu, jak jej nazvali Reportéři ČT, stále pokračuje i po pravomocném rozsudku vrchního soudu v Olomouci, který jednoznačně potvrdil, že šlo o obcházení zákona a lidově řečeno o podvod na nás občany. Řadu let jsme byli okrádáni a aktéři tohoto nehorázného tunelu se ani po rozsudku soudu neštítí v boji o „koryto vody“ pokračovat. Moravská vodárenská a.s dobrovolně nechce za žádnou cenu podnik vydat a drží si ho zuby nehty.

V tom jí podporuje předsednictvo VaK Zlín, které se snaží zpracovat další všemožné analýzy, aby se „vodního trůnu“ nemuseli všichni tak brzo vzdát. Pan primátor Adámek, aby uklidnil situaci a odpočinul si od každodenních starostí o vodu, tak chodí pouštět s představiteli VEOLIA Philippe Guitard a Martinem Bernardem pstruhy do potoka. Nový hejtman kraje pan Čunek nám radí, jak z toho ven a Krajský úřad Zlín odmítlo na výzvu Ministerstva zemědělství zahájit řízení o odebrání licence Moravské vodárenské na provozování zlínských vodáren.

V tomto čísle Vám také přinášíme informace o místním Referendu v Napajedlích, které dopadlo žalostně kvůli zlovůli tamní radnice. Podíváme se také na zoubek EET pro doktory, zdali skutečně zkvalitní a zpřístupní práci v okrajových oblastech kraje. Přinášíme i nový pohled na volbu prezidenta České republiky, která nás čeká v nadcházejícím roce 2018. Jde o projekt, kde nebudete mít jenom jeden hlas, ale zrovna hlasy tři. Dočtete se také o odvaze dvou seniorek, které se postavily k problematice vody po svém. Může to být výzva pro mladou generaci. Ta může využít různých moderních komunikačních výdobytků, jako jsou i-phony, sociální sítě, atd. ke skutečné hře s názvem „Vrácení hospodaření s vodou do samosprávy státu, města a obcí“. Bude to satisfakce za ten čas strávený hrou na internetu.

Noviny ke stažení