Návrh rozpočtu na rok 2017

Tomáš Čabla | Čtvrtek, 16. Únor, 2017 - 11:37
rozpočet města
Na zastupitelstvu 30.11.2016 se rozhodovalo o návrhu rozpočtu na rok 2017. Každý občan má právo dávat k rozpočtu své připomínky a taktéž do rozpočtu navrhovat pozměňovací návrhy o, kterých musí zastupitelé hlasovat.

Má-li občan dávat připomínky a pozměňovací návrhy musí být seznámen s materiálem o rozpočtu města. Bohužel u nás v Napajedlích na takové věci nehrajeme a tedy materiál, který máme my zastupitelé a podle, kterého se rozhodujeme, se k Vám nedostane.

Je pak otázka na jakých informacích se má občan rozhodnout, když nemá to, co má zastupitel. Můžeme se domnívat, že zastupitelé jsou více než občan, což samozřejmě je nesmysl a zůstává nám jediná odpověď :

"představitelé města nechtějí s Vámi občany  rozhodovat o rozpočtu ani o jiných strategických projektech ve městě. Právo rozhodovat a hlasovat si usurpují jenom pro sebe"   

Na můj dotaz, jestli dokument návrh rozpočtu města Napajedla na rok 2017 je veřejně přístupný občanům na webu města Napajedla, mi bylo sděleno, že ANO.

Pokud najdete na webu města stejný dokument, který jsme měli jako zastupitelé na stole, prosím dejte mi vědět, abych přepsal informaci, že město ví o čem mluví.

Já jsem ho tam nenašel.