Kolik platíme zisku Veolii z naší ČOV Napajedla

Tomáš Čabla | Čtvrtek, 16. Únor, 2017 - 11:13
ČOV Napajedla - čistička
Nad rozhodnutím zastupitelstva, které nechce vědět jak se hospodaří na jeho 120 milionovém majetku musí, každý kdo pracuje v soukromém sektoru žasnout. Přemýšlím, jak by to asi probíhalo ve firmě Veolia, když by se sešli vlastníci podniku a jejich management by jim odmítl zdělit kolik mají zisku z České republiky.

U nás v Napajedlích se tato věc stala součástí otevřenosti a transparentnosti. Sice je to pokřivená otevřenost a transparentnost, ale na zastupitelstvu v Napajedlích je všechno možné. 

Vypracoval jsem body  do programu jednání zastupitelstva dne 30.11.2017,  jenž opět nebyli zastupitelstvem odhlasovány k projednání. (upozorňuji, že o tento ekonomický údaj se hlasuje po třetí, první vycházel z výboru pro VaK Zlín, kteréhož jsem byl předsedou)  Důvod je taktéž k nepochopení, jedná se o dlouholetou mantru, kterou razí naši dlouholetí  představitelé města Brabcová, Ratiborský, Toufar, Cívela. Tento tandem nechce znát finance a ani bránit náš majetek u soudu ve věci vodohospodářství.

Důvod: nebudeme nic dělat, jenom sedět a čekat, až jak to u soudu s VaK Zlín dopadne. Necháme platit občany nemorální zisky Veolii, mi nic dělat nemusíme, je to složitý problém, je to složitý problém, je to složitý problém... aaaaa na konec je to kvůli solidárnému stočnému ?!?

Světe div se, vrchní soud rozhodl ve prospěch obcí a měst a co udělalo naše zastupitelstvo, no čeká, že až přijde odůvodnění ? No není to pitomost ?!

Takže bez ekonomických podkladů  necháme Veolii na našem majetku  ČOV Napajedla si tvořit zisk a bez právního posouzení necháme Jižní vodárenskou (dceřiná společnost Veolie) vlastnit balíček smluv na akcie města Napajedla a právo s nimi nakládat, prodávat jak si jí zlíbí.  

Mi prostě budeme čekat. V okolí se tomu začalo lidově říkat - Napajedelská čekačka !

Ke stažení